דירה להשכיר
פטר והזאב
רגליים שמחות
מתוצרת הארץ
בנג'מין בריטן ומלחינים אנגליים
חלומות ליל קיץ
תמונות בתערוכה
מתוך יצירותיו של פיוטר צ'ייקובסקי
קרנבל החיות - ועוד יצירות מאת מלחינים צרפתיים
צלילי המוזיקה
ג'אז בנשמה
ג'אז ישראלי
ג'אז בסגנון ניו אורלינס
 • תוכניות

  הקונצרטים מלווים בחומרי למידה לתלמיד ומדריך למורה, והשתלמות מצומצמת למורים למוזיקה. חלק מן החומרים מופיעים בחוברות. כמו-כן, מגוון חומרים מוצגים באתר, וניתנים להקרנה על מסך בכיתה. האתר כולל גם האזנה ליצירות, מעקב אחר רישומים גרפיים ומשחקים ונגישות גם מן המחשב הפרטי בבית. בחומרי הלמידה פעילויות בזוגות ובקבוצות קטנות, המאפשרות טיפוח חשיבה ויצירתיות של התלמידים. 

  תיאור הקונצרטים מציג את התכניות כפי שבוצעו, אך קיימת גמישות וניתן להתאימן לתזמורת המבצעת ולגילאי התלמידים.

  סיפור לאה גולדברג, מוזיקה יחזקאל בראון. בימוי נועה פריאל. הסיפור מוצג על ידי שני שחקנים, המשחקים את כול הדמויות בתיאטרון תנועה. יחזקאל בראון כתב גרסה לפסנתר וחליל צד, וכן גרסה לתזמורת קאמרית. ילדי גן וכיתות א - ב.
  מאת סרגיי פרוקופייב, בימוי נועה פריאל. הקונצרט הוא גם מוזיקלי וגם דרמטי, והנגנים מצטרפים למשחק של הקריין. כיתות א - ד.
  השירים מאת נורית יובל והמוזיקה מאת אנדרה היידו. סדרת שירים לגילאים צעירים, מעובדים לסיפור. בימוי נועה פריאל. ילדי גן וכיתות א - ב.
  קונצרט לציון 70 שנה למדינת ישראל. תכנית מרתקת של יצירות מאת מלחינים ישראליים. חוויה מיוחדת של השתתפות מזומנת לקהל. התכנית מיועדת לכיתות ג - ו.
  קטעים מתוך הסימפוניה הפשוטה, קטע מתוך מוזיקה על פני המים מאת הנדל, רונדו מאת הנרי פרסל ועיבודו במדריך לתזמורת לבני הנערים, עיבוד של ארתור ווילקינסון לשיר של החיפושיות, ומרש מאת אדורד אלגר. תזמורת סימפונית. כיתות ד - ו.
  יצירותיו של פליקס מנדלסון קטעים לפסנתר מתוך שירים ללא מילים, קטע מתוך סימפוניה וקטעים מתוך "חלום ליל קיץ", בהשתתפות מקהלה של זמרים צעירים. לתזמורת סימפונית. כיתות ג - ו.
  קטעים לפסנתר על פי המקור של מוסורגסקי, וכל קטעי היצירה בעיבוד לתזמורת, בליווי שני רקדנים, הנכנסים ויוצאים מתוך מסגרת של תמונה ניידת על הבמה. תזמורת סימפונית. כיתות ג - ו.
  הפתיחה לקונצ'רטו לפסנתר, קטעי פסנתר מתוך אלבום לילדים, קטע מתוך הפינלה של הסימפוניה הרביעית, והסוויטה של "מפצח האגוזים". תזמורת סימפונית בשילוב מקהלה. כיתות ג - ו.
  יצירות קצרות, ברובם ריקודים או משחקים, מאת פורה, דריוס מיו, דביסי, ביזה ובוסק - ובמרכז התכנית, קרנבל החיות מאת קאמי סן-סאנס. ילדי גן וכיתות א - ג.
  ריקודים ויצירות קצרות נוספות מתוך ספרי הלימוד "צלילי המוזיקה", תוך הרחבת הרפרטואר מאת באך, מוצרט, בטהובן ברטוק ויחזקאל בראון ושירים בביצוע שמיניית ווקאל. תזמורת קאמרית. כיתות א - ג.
  התפתחות סגנון הג'אז מתחילתו בניו אורליאנס, ועד הראפ ומוסיקת עולם בג'אז היום. להקתו של שלומי גולדנברג בסקסופון עם הזמרת אלישבע בת ישראל, פסנתרן, בס ותופים. ניתן לביצוע בכל רחבי הארץ והתאמה לגילאים שונים.
  תכנית חדשה של יצירות ג'אז מאת מלחינים ישראליים של היום ועיבודים לג'אז של שירים מהזמר העברי האהוב. בביצוע של ד"ר שלומי גולדנברג ולהקתו.