דירה להשכיר
פטר והזאב
רגליים שמחות
מתוצרת הארץ
לבטהובן היקר
בנג'מין בריטן ומלחינים אנגליים
חלומות ליל קיץ
תמונות בתערוכה
מתוך יצירותיו של פיוטר צ'ייקובסקי
קרנבל החיות - ועוד יצירות מאת מלחינים צרפתיים
צלילי המוזיקה
ג'אז בנשמה
ג'אז ישראלי
ג'אז בסגנון ניו אורלינס
 • מתוצרת הארץ

  מבחר יצירות של מלחינים ישראליים

  קונצרט זה יהיה שונה מאד מן הקונצרטים שערכנו בעבר, משלוש סיבות: כול המלחינים הם ישראליים ויצירותיהם הולחנו בהשראת המקום שבו אנו חיים, המשלב בתוכו אוכלוסיות שונות ומגוונות; שנית, הקהל יהיה מעורב באופן פעיל בביצוע של חלק מן היצירות - בנגינה, בקולות ובתנועה;  ושלישית, באולם הקונצרטים יהיו נוכחים מספר מלחינים, שאת יצירותיהם נשמע, ולהם נוכל להודות באופן אישי.

  תכנית הקונצרט תשקף מקצת מן החיים בארץ, המלאים בהתרחשויות ובהשפעות של העבר ושל ההווה. כמו בכול תרבות, השפעות אלה באות לידי ביטוי באומנויות השונות וביניהם, גם במוזיקה. היצירות שנוצרות בארץ נושאות קשר למקורות, למגוון האתני של האוכלוסיה, עם ריבוי מסורות ותרבויות מוזיקליות, לאופיו של הנוף ושל אור השמש, ולחיי היומיום האינטנסיביים.

  הקונצרט מתוכנן גם בהתאם לשינויים החלים בשנים האחרונות באופיו של קהל התלמידים, ועל כן יכלול השתתפות פעילה של הקהל: ילדים, מלווים ואורחים, בשירה, בקולות, בנגינה, ובתנועה. ההשתתפות תבוא לידי ביטוי במיוחד ביצירה של משה זורמן, "המבול", ב"משחק המכונות" מאת צבי אבני, ובשרשרת שירים מאת סשה ארגוב. אחד המאפיינים של חלק מן היצירות יהיה השימוש המגוון בכלי הקשה.
  הגעה לאולם הקונצרטים הינה מרגשת לכשעצמה, וממנפת את חווית הלימוד לפסגות חדשות של עוצמה ורגש. על מנת להפיק את מירב ההנאה מהתוכנית, אנו ממליצים להתחיל בלימוד היצירות כבר מתחילת שנת הלימודים, ולהכניס גם את המלווים לאווירת הקונצרט, מבעוד מועד.

  אם כן, התכוננו לאירוע יוצא דופן, רענן ועכשווי!

  הקונצרט בביצועה של התזמורת הפילהרמונית הישראלית.
  התכנית מיועדת לתלמידי כיתות ג - ו.
   

  בחסות:
  קרן גראהם ורונה בק, ישראל
  המחלקה למוזיקה אוניברסיטת בר אילן